Argentavas av Wilhelm Kåge
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg 1930-tal, handmålad dekor i silver mot grön fond, stämplad och signerad ARGENTA HANDDREJAD GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 19 cm
botten med inristat kryss
574869
2018-10-15