Argentavas av Wilhelm Kåge

Argentavas av Wilhelm Kåge
Argentavas av Wilhelm Kåge
Argentavas av Wilhelm Kåge
Argentavas av Wilhelm Kåge
Argentavas av Wilhelm Kåge
Argentavas av Wilhelm Kåge

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960), vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg 1930-tal, handmålad dekor i silver mot grön fond, stämplad och signerad ARGENTA HANDDREJAD GUSTAVSBERG KÅGE, höjd ca 19 cm

botten med inristat kryss

574869

2018-10-15