Jacob Ängman silverbestick "Rosenholm"
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, Rosenholm, bestick, 51 dlr, silver, GAB, 1960-tal, bestående av: 12 bordsskedar,11 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 2 smörknivar, 7 sillgafflar, 2 smörgåsgafflar, 2 smörgåsknivar, plockgaffel, sardingaffel, påpetare samt marmeladsked, silvervikt exkl. knivar ca 1270 g
Ytrepor
574889
2018-10-20