Jacob Ängman silverbestick "Rosenholm"

Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick
Jacob Ängman silverbestick

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, Rosenholm, bestick, 51 dlr, silver, GAB, 1960-tal, bestående av: 12 bordsskedar,11 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 2 smörknivar, 7 sillgafflar, 2 smörgåsgafflar, 2 smörgåsknivar, plockgaffel, sardingaffel, påpetare samt marmeladsked, silvervikt exkl. knivar ca 1270 g

Ytrepor

574889

2018-10-20