Skåp barock 1700-tal
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, valnöt, dörrpar med bakomvarande förvaring, skuren dekor, klotfötter, höjd ca 200, 183x80 cm, nyckel finns
Proveniens: Kommendör Björn Holmgren i Karlskrona ärvt av sin mor Anne Margrethe Holmgren född Tersmeden sedan arv inom familjen
Renoverat, kompletterat, lagningar
574988
2018-09-27