Skåp barock 1700-tal

Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal
Skåp barock 1700-tal

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SKÅP, barock, 1700-tal, s.k. Hamburgerskåp, valnöt, dörrpar med bakomvarande förvaring, skuren dekor, klotfötter, höjd ca 200, 183x80 cm, nyckel finns

Proveniens: Kommendör Björn Holmgren i Karlskrona ärvt av sin mor Anne Margrethe Holmgren född Tersmeden sedan arv inom familjen

Renoverat, kompletterat, lagningar

574988

2018-09-27