Ljuskrona i sengustaviansk stil

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i förgylld mässing, 1900-talets mitt, sengustaviansk stil, för 8 ljus, invändigt elektifierad, behängd med olikformade slipade prismor, piggbotten, höjd ca 112, diameter 81 cm

575133

2018-09-27