Carl Gustaf Hiort af Ornäs fåtöljer

Klubbat för:

980 EUR

Utropspris

1 000 EUR

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer, ett par, Puunveisto Oy - Träsnideri Ab, 1900-talets mitt, Finland, teak, lösa plymåer i svart skinn med knappar, bredd 75,5 cm, höjd 73 cm.

Lösa fogar, slitage.

575242

2018-10-29