Halvdan Pettersson Möbelfabrik sängbord

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÄNGBORD, 1 par, Halvdan Pettersson Möbelfabrik, Tibro, 1950-tal, skivan fanerad med mahogny, ben av mahognybetsad bok, rund form med mässingsdetaljer, klädd i konstskin, 2 lådor, höjd ca 55, 37x37 cm

Repor, märken, avslag, slitage

575429

2018-09-30