Tillbaka till katalog

Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 5 ljus, 5 ljuspunkte, diameter ca 5 cm, höjd 67 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

575477

Datum:

2018-09-30