Tillbaka till katalog
Ljuskrona
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beskrivning
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för 5 ljus, 5 ljuspunkte, diameter ca 5 cm, höjd 67 cm
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
575477
Datum:
2018-09-30