Elmer Diktonius Medborgare

Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare
Elmer Diktonius Medborgare

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DIKTONIUS, ELMER. (2). Medborgare i republiken Finland. Helsingfors (Holger Schildts förlag) 1935

8:o. Dekorerat originalomslag, småskador i nedre marginal. Ouppskuren. +

S:E. Medborgare. Andra samlingen. Helsingfors 1940.

8:o. Dekorerat originalomslag. Litet nagg i övre marginal. Ouppskurem. Båda originalupplagor. 2 vol.

Främre omslagen med ill. av T. Tapiovaara.

Slitage

575536

2018-09-28