Elmer Diktonius Medborgare
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DIKTONIUS, ELMER. (2). Medborgare i republiken Finland. Helsingfors (Holger Schildts förlag) 1935
8:o. Dekorerat originalomslag, småskador i nedre marginal. Ouppskuren. +
S:E. Medborgare. Andra samlingen. Helsingfors 1940.
8:o. Dekorerat originalomslag. Litet nagg i övre marginal. Ouppskurem. Båda originalupplagor. 2 vol.
Främre omslagen med ill. av T. Tapiovaara.
Slitage
575536
2018-09-28