Rörstrand Japan matservis 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, "Japan" (1866-1924), matservis, 48 dlr., 1800-tal, rakstämplad, bestående av: 9 mattallrikar, 12 djupa, 12 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 uppläggningsskålar, terrin med fat, 2 uppläggningsfat, 3 skadade delar medföljer

Missfärgningar, sprickor, slitage

575564

2018-09-29