Pablo Picasso, Toros en Vallauris

Klubbat för:

66 000 SEK

Utropspris

50 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973): "Toros en Vallauris", linoleumsnitt på Arches papper, 1960, signerad och numrerad Picasso 87/185. I. 63,9x52,7 cm. S. 74,2x60,7 cm.

LITTERATUR
Bloch. 1291, Baer. 1269

För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se

575573

2018-10-23