Pablo Picasso, Toros en Vallauris
Klubbat för:
66 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973): "Toros en Vallauris", linoleumsnitt på Arches papper, 1960, signerad och numrerad Picasso 87/185. I. 63,9x52,7 cm. S. 74,2x60,7 cm.
LITTERATUR
Bloch. 1291, Baer. 1269
För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se
575573
2018-10-23