Fernandez Arman Ofelia
Klubbat för:
38 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN (1928-2005): "Ofelia Ange Musicien", signerad Arman samt numrerad 38/100, patinerad brons och stensockel, höjd ca 60 cm.
Editerad 1996 av Diego Strazzer, Verona och såldes till Sverige av Art Multi, Paris.
LITTERATUR: ARMAN Multiples Catalogue Raisonne volume 1, Sidan 160
För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se
575574
2018-10-23