Fernandez Arman Ofelia

Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia
Fernandez  Arman Ofelia

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

FERNANDEZ ARMAN (1928-2005): "Ofelia Ange Musicien", signerad Arman samt numrerad 38/100, patinerad brons och stensockel, höjd ca 60 cm.
Editerad 1996 av Diego Strazzer, Verona och såldes till Sverige av Art Multi, Paris.
LITTERATUR: ARMAN Multiples Catalogue Raisonne volume 1, Sidan 160

För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se

575574

2018-10-23