Bålslev mm i silver

Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver
Bålslev mm i silver

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BÅLSLEV, SOPPSLEV, SPEGEL, silver, 18/1900-tal, Sverige, soppslev med svärtat skaft, spegel med otydliga stämplar (Birmingham), slevarnas längd 33 resp 44, spegelns diameter 13 cm, bålslevens vikt ca 208 g

Zustandsbeschreibung

Bålslev med gravyr, spegel med lagningar

575618

2018-09-29