Berndt Friberg vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981) vas, Gustavsberg 1967, stengods, blå och brun harpälsglasyr, balusterformad, signerad Friberg Gustavsberg studio, årsbokstav I, höjd ca 18 cm
Obetydligt slitage
575623
2018-10-28