Berndt Friberg vas Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981) vas, Gustavsberg 1967, stengods, blå och brun harpälsglasyr, balusterformad, signerad Friberg Gustavsberg studio, årsbokstav I, höjd ca 18 cm

Obetydligt slitage

575623

2018-10-28