Lisa Larson ´´Emma´´ figurin
2018-10-05
575628
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LISA LARSON, "Emma", figurin, ur "ABC Flickor" , formgiven 1958-73, Gustavsberg, delvis glaserat och målat stengods, monogramsignerad L.L., höjd ca 16 cm
Bruksslitage, fotnagg