Phonograph His Master´s Voice

Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice
Phonograph His Master´s Voice

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FONOGRAF, His Masters Voice, 1900-talets början, ekfodral, tratt av mässing, numrerad 6618, daterad sep 23 1913, fodralets storlek 17x36x36, trattens längd ca 75, diameter 55 cm

Tratt med bucklor, del till trattfäste saknas

575629

2018-10-14