Maggi Wibom Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAGGI WIBOM (1899-1961), skål på fot och vaser, 3 st varav två med handtag, egen verkstad, 1940-/50-tal, fajans, polykrom dekor av blommor mot mörkblå och grå fond, signerade MW, höjd ca 10-25,5 cm
Blå vas med några obetydliga glasyrnaggar nedtill
575632
2018-10-28