Hertha Bengtsson ´´Kokoa Blå´´ servis delar

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", matservisdelar, 25 dlr., porslin med handmålat dekor i blått, bestående av: 6 kastruller, 2 grytor, 1 smörskivare, 3 rektangulära ungsformar, 3 runda ungsformar, 4 serveringsskålar, 4 uppläggningsfat, 1 smörask med lock samt 1 kaffekanna, ugnsformslängd ca 40 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, en kastrull med en spricka till insidan, nagg kan förekomma

575655

Päivämäärä:

2018-09-30