Ewald Dahlskog Bo Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG (1894-1950), vaser, 2 st och skål, Bo Fajans, Gävle, 1930-/40-tal, harpälsglasyr i blå och ljusblå toner, stämplade Bo D259 ED 40, Bo 3552 40 och 2698 -40, höjd ca 7-17,5 cm, skålens diameter 13,5 cm
575683
2018-10-28