Jan Bocan stolar 4 st
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JAN BOCAN, stolar, 4 st., formgivna för den Tjeckoslovakiska ambasaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sitsen klädd i randigt tyg, höjd 100, sitthöjd 44 cm
PROVENIENS: Tjeckoslovakiska ambasaden, Stockholm.
bruksslitage
575693
2018-10-05