Jan Bocan stolar 4 st

Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st
Jan Bocan stolar 4 st

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JAN BOCAN, stolar, 4 st., formgivna för den Tjeckoslovakiska ambasaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sitsen klädd i randigt tyg, höjd 100, sitthöjd 44 cm

PROVENIENS: Tjeckoslovakiska ambasaden, Stockholm.

bruksslitage

575693

2018-10-05