Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
850 SEK
1 500 SEK
SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), flaskor, 4 st, egen verkstad, 1950-tal, stengods, 3 stycken märkta "SKÅNE" och 1 märkt "BÄSK", signerade med fiskmärket och S P-M, två med korkar, höjd ca 17 cm exklusive kork
Smärre bruksslitage
575696
2018-10-28