Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

850 SEK

1 500 SEK

SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), flaskor, 4 st, egen verkstad, 1950-tal, stengods, 3 stycken märkta "SKÅNE" och 1 märkt "BÄSK", signerade med fiskmärket och S P-M, två med korkar, höjd ca 17 cm exklusive kork

Smärre bruksslitage

575696

2018-10-28