Porslin Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, SKÅLFAT, SALTKAR, 4 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter/längd ca 8-23 cm
Slitage, sprickor, nagg, en tallrik samt saltkaret med lagningar
575735
2018-10-03