Diverse matservisdelar

Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar
Diverse matservisdelar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSERVISDELAR, 11 st, 1900-talets andra hälft, diverse porslin, bestående av bl at: 1 ´´Verdura´´ kanna, 2 ´´Verdura´´ ungsformar, 1 ´´Dinera´´ kastrul, 1 ´´Granada´´ kanna, 1 ´´Drott´´ kanna, 1 ´´Menu´´ ask samt 1 ´´Gratina´´ skål, Rörstrand, 1 smörask, Uppsala-Ekeby, Karlskrona samt 2 kastruller, höjd ca 4.5-18 cm

Bruksslitage, några mindre nagg, ställvis missfärgningar, enstaka nagg kan förekomma

575782

2018-09-30