Bordsur
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, 1800-talets slut, empirstil, slagfunktion, guillocherad urtavla med romerska siffor, fodral i patinerad metall krönt av kylix, dekorornament i brons, höjd ca 46 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Slitage, glas saknas
575815
2018-09-29