Bordsur

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, empirstil, slagfunktion, guillocherad urtavla med romerska siffor, fodral i patinerad metall krönt av kylix, dekorornament i brons, höjd ca 46 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer

Slitage, glas saknas

575815

2018-09-29