Skål Josef Ekberg Gustavsberg 1926

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF EKBERG (1877-1945), skål av flintgods, Gustavsberg 1926, lysterglasyr, målad dekor, signerad JE 1926 och stämplad GUSTAVSBERG, höjd ca 8,5, diameter ca 17,5 cm

Obetydligt slitage

575847

2018-09-30