Tvättkanna Kina 1700-tal

Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal
Tvättkanna Kina 1700-tal

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TVÄTTKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, mandarinporslin, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, höjd ca 24 cm

Smärre slitage

575924

2018-10-03