Barskåp

Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp
Barskåp

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BARSKÅP, 1940/1950-tal, AB Alfred Ehrlin Möbel Tranås, fanerad i olika träslag bla valnöt rot och björk, intarsia med blomsterbucketter och fåglar, två lådor, avsmalnade oktagonala ben, invändigt belyst samt med spegelglas, stämplad SMI (svensk möbelindustri) 152, höjd ca 156 cm, 110x47 cm, nyckel finns

Bruksslitage, spegelglas anlupet, belysning ej funktionstestad

575994

2018-10-01