Barskåp
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BARSKÅP, 1940/1950-tal, AB Alfred Ehrlin Möbel Tranås, fanerad i olika träslag bla valnöt rot och björk, intarsia med blomsterbucketter och fåglar, två lådor, avsmalnade oktagonala ben, invändigt belyst samt med spegelglas, stämplad SMI (svensk möbelindustri) 152, höjd ca 156 cm, 110x47 cm, nyckel finns
Bruksslitage, spegelglas anlupet, belysning ej funktionstestad
575994
2018-10-01