Skrivskåp sekelskiftet 1800
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-/1800-tal, ek, intarsia i form av kompassrosor, inredning med hyllplan, skedhylla och lådor, höjd ca 213, 113x56 cm
Proveniens:
Fogelin på Hintzegården, Skaraborg
Dörr med slagning, interiört med senare bemålning, renoverat, Nycklar finns
576041
2018-10-02