Bordslampor med Josef Frank-tyg
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSARMATURER, 1 par, 1900-talets andra hälft, Gemi, stomme i mässing, skärmar klädda i tyget Elefant Svart, formgivet av Estrid Eriksson för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 47 cm
Minimalt slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
576043
2018-10-02