Bordslampor med Josef Frank-tyg

Klubbat för:

1 700 SEK

2 000 SEK

BORDSARMATURER, 1 par, 1900-talets andra hälft, Gemi, stomme i mässing, skärmar klädda i tyget Elefant Svart, formgivet av Estrid Eriksson för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 47 cm

Minimalt slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

576043

2018-10-02