EWK politisk satirteckning 1950-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EWERT KARLSSON, EWK (1918-2004): "Nytt från gamla Svitjod", politisk satir med partiledarna Gunnar Hedlund, Bertil Ohlin och Jarl Hjalmarsson, monogramsignerad och daterad EWK 57, tusch på papper, ca 15 x 20,5 cm
576067
2018-10-02