EWK politisk satirteckning 1950-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EWERT KARLSSON, EWK (1918-2004): "Nytt från gamla Svitjod", politisk satir med partiledarna Gunnar Hedlund, Bertil Ohlin och Jarl Hjalmarsson, monogramsignerad och daterad EWK 57, tusch på papper, ca 15 x 20,5 cm

576067

2018-10-02