Matservis Tranquebar Aluminia
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALUMINIA, matservis, "Tranquebar", 156 dlr, Christian Joachim, bestående av: 6 middagstallrikar, 9 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 assietter, 8 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar, såsskål, 2 såssnipor, liten terrin, marmeladburk, smörask med lock, saltströare, cabarré 9 delar, 5 äggkoppar, 10 kaffekoppar + 16 kaffekoppar av annan modell, 22 underfat, 4 cholkadkoppar med 7 underfat, 4 små assietter + 12 assietter, kakfat, gräddkanna, 2 sockerskålar med lock
Flertalet delar andrasortering, en skål med nagg, ett lock till sockerskål med nagg, slitage på mattallrikar
576112
2018-10-02