Matservis Tranquebar Aluminia

Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia
Matservis Tranquebar Aluminia

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ALUMINIA, matservis, "Tranquebar", 156 dlr, Christian Joachim, bestående av: 6 middagstallrikar, 9 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 assietter, 8 uppläggningsfat, 5 uppläggningsskålar, såsskål, 2 såssnipor, liten terrin, marmeladburk, smörask med lock, saltströare, cabarré 9 delar, 5 äggkoppar, 10 kaffekoppar + 16 kaffekoppar av annan modell, 22 underfat, 4 cholkadkoppar med 7 underfat, 4 små assietter + 12 assietter, kakfat, gräddkanna, 2 sockerskålar med lock

Flertalet delar andrasortering, en skål med nagg, ett lock till sockerskål med nagg, slitage på mattallrikar

576112

2018-10-02