Bysantinska oljelampor
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLJELAMPOR, 8 st, romerska och bysantinska, en funnen i London, lergods, längd mellan ca 5,5-9,5 cm
Proveniens: Dessa oljelampor kommer från en stor, äldre samling av oljelampor
Jordfynd med tillhörande slitage
576288
2018-10-02