Hans Wegner karmstol
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANS J WEGNER, "Kinastolen", karmstol, Fritz Hansen, Danmark, formgiven 1943, körsbär, lös dyna i rött skinn, etikettmärkt 0968, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, en knapp saknas, repor, märken
576304
2018-10-02