Vapen Sabel för officer vid Skarpskyttekåren
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, svensk, för officer vid Skarpskyttekåren, ca. 1880, fäste i mässing, parerplåt med dekor av tre kronor mot trofégrupp, stämplad Morell & Co, portepé, balja i stål, längd ca 89 cm.
Balja och portepé med slitage
576326
2018-10-22