Vapen Sabel för officer vid Skarpskyttekåren

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, svensk, för officer vid Skarpskyttekåren, ca. 1880, fäste i mässing, parerplåt med dekor av tre kronor mot trofégrupp, stämplad Morell & Co, portepé, balja i stål, längd ca 89 cm.

Balja och portepé med slitage

576326

2018-10-22