Manschettnapparask
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MANSCHETTKNAPPSASK, tenn, 1900-talets första hälft, Widerholm & Dahlberg, stämplad ´´LAG. SKYDDAD W&D´´, dekor med man som kikar ned i asken, höjd ca 2.2 cm, diameter ca 6.2 cm
Bruksslitage, ställvis anlöpning
576348
2018-10-02