Hvidt & Mølgaard Nielsen ´´Ax-stol´´

Klubbat för:

4 600 SEK

2 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, ´´Ax-stol´´ karmstol, 1900-talets andra hälft, formgiven 1947, Fritz Hansen, skiktlimmad bok med infällningar i teak, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, märken

576366

2018-10-02