Marianne Westman Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARIANNE WESTMAN (1928-2017), "Picknick", ostkupa, Rörstrand, i produktion 1956-1969, flintgods, triangulär form på bricka av teak, handmålad och tryckt polykrom dekor, stämpelmärkt, modellnummer 35, höjd ca 16, längd ca 18 cm inklusive teakbricka
Brickan med repor och slitage
576390
2018-10-28