Tallrikar 1700-tal
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st, 1700-tal, tenn, bl.a. Melchior Beck Stockholm 1743, Eric Pettersson Kreitz Stockholm 1774, en med rokokobrätte, diameter 20-24 cm
En med bristningar, ytskador och bucklor
576597
2018-10-03