Tallrikar 1700-tal

Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, 1700-tal, tenn, bl.a. Melchior Beck Stockholm 1743, Eric Pettersson Kreitz Stockholm 1774, en med rokokobrätte, diameter 20-24 cm

En med bristningar, ytskador och bucklor

576597

2018-10-03