Sidobord

Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord
Sidobord

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIDOBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, fanerad i mahogny och riopalisander, intarsia samt dekorativa beslag i brons, höjd ca 77 samt 75x49,5 cm

Proveniens: Föremålet kommer ursprungligen från den Kennedyska villan i Göteborg som ägdes och beboddes av Caroline Kennedy (1855-1946)

Smärre slitage

576684

2018-10-04