Sidobord
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, fanerad i mahogny och riopalisander, intarsia samt dekorativa beslag i brons, höjd ca 77 samt 75x49,5 cm
Proveniens: Föremålet kommer ursprungligen från den Kennedyska villan i Göteborg som ägdes och beboddes av Caroline Kennedy (1855-1946)
Smärre slitage
576684
2018-10-04