Kinesiskt porslinsfat

Kinesiskt porslinsfat
Kinesiskt porslinsfat
Kinesiskt porslinsfat
Kinesiskt porslinsfat

Klubbat för:

170 EUR

Utropspris

200 EUR

SKÅLFAT, Kina, Mingdynastin (1368-1644),
porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 31 cm.

Asian Selected Helsinki

Åldersrelaterat slitage, små kantskador.

576723

2018-10-10