Kinesiska porslinstallrikar

Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar
Kinesiska porslinstallrikar

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

TALLRIKAR, 4 st, Kina, Qianlong (1735-1796), porslin, dekor i underglasyrblått, diameter 22,5-25,5 cm.

Asian Selected Helsinki

Åldersrelaterat slitage, kantnagg.

576729

2018-10-10