Berndt Friberg vas Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg 1971, stengods, diskusformad, gul harpälsglasyr, signerad Gustavsberg studio Friberg och stämplad årsbokstav M, höjd ca 7,5, diameter ca 10,5 cm
576774
2018-10-28