Chiffonjé

Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i empire, 1800-talets början, fanerad med mahogny, beslag i förgylld brons, fällbar skiva med bakomvarande inredning, höjd ca 125, 101x48 cm

Två lösa ben, fanerbortfall, sprickor, nyckel saknas, lös nyckelskylt medföljer

576817

2018-10-03