Chiffonjé
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CHIFFONJÉ, stockholmsarbete i empire, 1800-talets början, fanerad med mahogny, beslag i förgylld brons, fällbar skiva med bakomvarande inredning, höjd ca 125, 101x48 cm
Två lösa ben, fanerbortfall, sprickor, nyckel saknas, lös nyckelskylt medföljer
576817
2018-10-03