Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), egen verkstad, 1950-/60-tal, kannor, 4 st, kryddburkar, 4 st och teburk, stengods, delvis glaserade, stämplade S P-M respektive Signe Persson Melin Sweden samt märkta med fiskmärket, kannornas höjd 12-18,5, kryddburkarnas höjd 7, teburkens höjd 10 cm

Smärre bruksslitage

576865

2018-10-28